Sieci Komputerowe WLAN

Sieci Teleinformatyczne »

 

Sieć WLAN to elastyczny system transmisji danych pełniący rolę rozszerzenia lub alternatywy dla przewodowej sieci lokalnej na terenie całej firmy. Dzięki zastosowaniu technologii radiowej w sieci WLAN możliwe jest wysyłanie i odbieranie danych przy wykorzystaniu fal radiowych, minimalizując wymagania w zakresie instalowania połączeń przewodowych.

 

Rozwiązania jakie Państwu proponujemy oparte są na sieciach bezprzewodowych i oferują użytkownikom komfort korzystania z zasobów lokalnych jednostki publicznej (przedsiębiorstwa) niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników korzystających z komputerów przenośnych. Brak przywiązania do konkretnego stanowiska pracy daje dużą swobodę działania i zwiększa produktywność jednostki publicznej (firmy).

 

Projektowanie i budowę sieci WLAN rozpoczynamy od:

 

1. Konsultacji dotyczących wyboru optymalnej dla danej jednostki publicznej (firmy) technologii sieci WLAN oraz adekwatnego do wymagań sprzętu.

2. Wykonania wizji lokalnej pomieszczeń.

3. Wykonania pomiarów.

4. Kosztorysu inwestycji.

5. Wykonania projektu sieci bezprzewodowej.

6. Realizacji projektu.

 

W ramach realizowanych projektów zapewniamy zarządzanie i monitorowanie sieci WLAN oraz opiekę serwisową w trakcie trwania gwarancji jak i również po zakończeniu gwarancji.