Dział Teletransmisji Radiowej

 

 

Dział ten zajmuje się opracowywaniem projektów i instalacją radiolinii operatorów telefonii komórkowej GSM. Nasze rozwiązania technologiczne pracują w konfiguracji punkt – wielopunkt i oferują niezawodność i stabilność transmisji zbliżoną do systemów światłowodowych w zasięgu do 40 km.

 

Zapewniamy realizację procesu planowania inwestycji wraz z konsultacjami dotyczącymi planowania radiowego, projektowania inwestycji, dostawy sprzętu i infrastruktury oraz prac wykonawczych.

 

 

 
Radiolinia:

Jest to system urządzeń, służących do nadawania i odbierania analogowych lub coraz popularniejszych cyfrowych transmisji radiowych. Pracuje w paśmie mikrofalowym, z horyzontalną anteną o silnie kierunkowej charakterystyce promieniowania i o dużym zysku energetycznym. Zapewnia przepustowość od kilku Mb/s do Gb/s. Istotną zaletą radiolinii (w porównaniu do łącza światłowodowego) jest znacznie wyższa odporność na przypadkowe uszkodzenie linku.

 

Rozwiązania telekomunikacyjne:
  • Radioliniowe systemy transmisyjne PP dla aplikacji transmisji danych i głosu.
  • Radiowe systemy dostępowe PMP pozwalające na świadczenia usług transmisji danych i głosu na dużych obszarach serwisowych dla klientów biznesowych i domowych.
  • Systemy radiowe działające w pasmach uwolnionych ISM w standardzie Hiperlan i WiFi.
 

Instalacja radiowych systemów telekomunikacyjnych odbywa się przede wszystkim na:

  • Wolnostojących masztach pozwalających na instalację dowolnych konfiguracji anten.
  • Istniejących kominach ciepłowniczych.
  • Masztach na istniejących obiektach pozwalających na instalację dowolnych konfiguracji anten.